Proje Ekibi

Kerim BOYSANZeynep BOYSANElif ERGÖZ ERTÜRKHakan ERTÜRKAnye HILLARY FRU
Stratejik Planlama, Marka, Pazarlama ve Dış Ticaret Uzmanı

1958 yılında İstanbul’ da doğdu. Robert College ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde öğrenim gördü.

Çalışma hayatına 1976 yılında öğrenimiyle eş zamanlı olarak, Akdeniz Haber Ajansı’nda Muhabir olarak başladı. 1983 yılında University of California Los Angeles’ta (Amerika), Pazar Araştırmaları alanında Yüksek Lisansını tamamladı. 1984’ te “Nissan Automobiles Southern California”da Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.

Kariyerine, Türkiye’ de ve Reklamcılık sektöründe devam etme kararını alarak, 1986’da “İlancılık Reklam Ajansı” nda çalışmaya başladı. Yaklaşık 10 yıl boyunca çeşitli ulusal ve uluslararası ajanslarda
müşteri ilişkileri departmanlarında yer aldı. Daha sonra, “Next Markalaştırma Hizmetleri ”adı ile kendi ajansını kurdu. Ajansı, “Kristal Elma” ve “Best Trade Ad of the Year (İngiltere)” ödülleri dâhil olmak
üzere, birçok alanda başarısı ödüllendirilmiş işlere imza attı.

2009 yılından itibaren “Turquality” Projelerinde danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Eş zamanlı
olarak çeşitli şirketlere dış ticaret, stratejik planlama, marka ve pazarlama konularında yönetim
danışmanlığı yaptı.

2013 yılında bir Türk şirketinin danışmanı olarak Afrika’ya gitti. Aynı yıl Kamerun’da Türk şirketlerinin Afrika pazarında yer almasını sağlamak amacıyla Trade Event Organisation SARL adlı ticari etkinlik
şirketini kurdu. Bölgede pek çok başarılı çalışmaya imza attı.2018 yılında Trade Event Organisation’un
Türkiye ofisini hayata geçirdi.
Bu çerçevede eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir.

Uzmanlık alanları:
✓ Şirketlerde Stratejik Planlama
✓ Marka ve Yönetimi
✓ Dış Ticarette Yeni Pazarlar Bulma
✓ Dış Pazarlara Giriş ve Tutundurma Stratejileri
✓ Ticari Etkinlik Organizasyonları
✓ Pazar /Sektör Araştırmaları

Yönetim Danışmanı, Marka ve Satış Yönetimi Uzmanı

1964 yılında İstanbul’da doğdu. Çamlıca Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim gördü. Üniversite yıllarında eşzamanlı olarak Gelişim Dergi Grubu’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Çalışma hayatına ulusal ve uluslararası çeşitli organizasyonlarda devam etti. Bu yıllarda pek çok akademik
kurumun, Pazarlama, İş Geliştirme, Stratejik Planlama konularında eğitimlerine katıldı.

1996- 1999 yılları arasında Expo Türkiye, 1999-2002 yılları arası Arat Araştırma’da koordinatörlük
yaptı.2002 2004 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi KENTİM İSTANBUL Projesinde Koordinatör olarak görev aldı. 2005 yılında kendi ajansını kurdu ve pek çok başarılı projede Ajans
Başkanı olarak yer aldı. Çalışmalarına 2009 yılına kadar WBR İstanbul Reklam Ajansı’nda Müşteri İlişkileri ve Organizasyon Grup Direktörü olarak devam etti.

2009 yılından itibaren “Turquality” Projelerinde danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Eş zamanlı olarak çeşitli şirketlere dış ticaret, stratejik planlama, marka ve pazarlama konularında yönetim
danışmanlığı yaptı.

2013 yılında bir Türk şirketinin danışmanı olarak Afrika’ya gitti. Aynı yıl Kamerun’da Türk şirketlerinin Afrika pazarında yer almasını sağlamak amacıyla Trade Event Organisation SARL adlı ticari etkinlik
şirketini kurdu. Bölgede pek çok başarılı çalışmaya imza attı.2018 yılında Trade Event Organisation’un
Türkiye ofisini hayata geçirdi.
Bu çerçevede eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir.

Uzmanlık alanları:
✓ Pazar Araştırma ve Geliştirme
✓ Uluslararası Fuarcılık
✓ Halkla İlişkiler
✓ Doğrudan Pazarlama Planlaması Saha Organizasyonu, raporlanması ve yönetimi
✓ Kitlesel ve Kamu çalışanları Eğitimi Planlama ve Uygulaması
✓ Proje Oluşturma, Planlama, Bütçelendirme ve Uygulaması
✓ Uluslararası kongre, seminer, sempozyum, davet, konser, vb… projelendirilmesi,
✓ organizasyonu ve yönetimi

Stratejik Planlama, Marka, Pazarlama ve İş Geliştirme Uzmanı

1967 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde doğdu. İstanbul Erkek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyasi Bilimler Bölümü’nde öğrenim gördü ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Master Programı’nı tamamladı. Yeni Ürün Geliştirme ve Karar Mekanizmaları konulu tez çalışması mevcuttur.

Çalışma hayatına 1990 yılında öğrenimiyle eş zamanlı olarak, öğretmenlerinin daveti üzerine Pamukbank’ta uzman göreviyle başladı ve daha sonra da yeni kurulmuş olan İstanbul Borsası’nda hem çalışma hayatına finansal piyasalar üzerine devam etti, hem de öğrenimini sürdürdü. 1993 yılında Marsa Kraft Jacobs Suchard şirketinde Milka Çikolata markasının Türkiye pazarına girişini, 1996 yılında Hayat Su marka lansmanını ve 1997 Danone şirketinin Sabancı ile joint venture sürecini yönetti ve 1998 yılında DanoneSA şirketinin Pazarlama Direktörü olarak görev aldı.

Kariyerine, Araştırma ve Stratejik Planlama alanlarında devam etme hedefiyle, 1999’da “Research International ve Information Resources adlı uluslararası firmalarda Müşteri Direktörü olarak görev üstlendi. 2000 yılında “Ale Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. ”adı ile kendi ajansını kurdu ve Information Resources Perakende Eğitim Modüllerini Türkiye’de devreye aldı.

2007 yılından itibaren Türkiye ve yurtdışında araştırma ve danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Problem çözme teknikleri konusunda geliştirdiği eğitim modulü özellikle yurtdışı çalışmalarında ilgi odağı
oldu. Halen özel ve devlet kuruluşlarında danışmanlık hizmetlerini sürdürmekte ve World Trade
İş Geliştirme Konseyi’nde Uluslararası İlişkiler Koordinatörü yanı sıra Trade Event Organisation
Türkiye’ de Yeni İş, Ürün ve Pazar Geliştirme danışmanı olarak görevini sürdürmektedir.

Uzmanlık alanları:
✓ Şirketlerde Stratejik Planlama
✓ Marka Yaratma ve Yaşatma
✓ Yeni İş, Ürün ve Pazar Geliştirme
✓ Problem Çözme Teknikleri
✓ Pazar /Sektör Araştırmaları

Finansal Stratejik Planlama, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi

1967 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi ve 1992 yılında Marmara Üniversitesi İdari Bilimler ve İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

Çalışma hayatına 1988 yılında öğrenimiyle eş zamanlı olarak, Gümrükleme Dış Ticaret alanındaki aile
şirketinde başladı ve daha sonra da yeni kurulmuş olan İstanbul Borsası’nda hem çalışma hayatına finansal piyasalar üzerine devam etti, hem de öğrenimini sürdürdü.

1997 yılından bugüne, çeşitli halka arz ve diğer ileri düzey finans projelerine imza atarak, başta enerji, madencilik ve inşaat olmak üzere farklı sektörlerde yatırım projelerinde koordinatörlük görevlerini üstlendi.

Kariyerini, Finansal Strateji Geliştirme ve Portföy Yönetimi alanında devam etmekte, World Trade İş Geliştirme Konseyi’nde Enerji Koordinatörü görevinin yanı sıra, Trade Event Organisation Türkiye’ de Finansal Analiz ve Finansal Strateji Geliştirme Uzmanı olarak sürdürmektedir.

Uzmanlık alanları:
✓ Şirketlerde ve Projelerde Finansal Planlama
✓ Portföy Yönetimi ve Sermaye Piyasaları
✓ Finansal Analiz ve Finansal Strateji Geliştirme

Proje Yönetimi, Uluslararası Hukuk, Afrika Pazar Stratejileri

1981 yılında Bamenda, Kamerun’da doğdu. Yaoundé II Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. İş Hukuku konusunda yüksek lisans derecesini tamamladı. Daha sonra gazetecilik ve pazarlama dallarında diploma aldı.

2002 yılında Kamerun İnsan Hakları Komisyonu’nda gönüllü olarak iş hayatına başladı. Daha sonra çeşitli kuruluşların hukuk departmanlarında görev aldı. 2012 yılında halkla ilişkiler ve pazarlama dallarında çalışmaya başladı.

2015 yılında Trade Event Organisation’da göreve başladı. Halen Özel Projeler Koordinatörü ve Afrika Pazar Analisti olarak görev yapmaktadır.

Uzmanlık Alanları:
✓ Uluslararası İş Hukuku
✓ Pazar Araştırmaları
✓ Halkla İlişkiler
✓ Proje Yönetimi