Alternatif Pazarlar / Yeni Fırsatlar Eğitimi

“Alternatif Pazarlar” olarak, 2016 yılında dönemin Ekonomi Bakanlığı tarafından “Asya-Pasifik, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika” ülkeleri öngörülmüştü.
Türkiye ihracatının çok büyük bir çoğunluğunun, “Gelen Talebe Cevap Verme” şeklinde oluştuğunu ve buralardan talep gelmesini bekleyecek vaktimizin de olmadığını düşünürsek, ihracatçılarımızın bu pazarlarda yerlerini alabilmeleri için, atacakları adımların neler olduğu konusunda bilgilendirilmelerinin önemi kendiliğinden ortaya çıkar.

Bu tür uzak pazarlarla ilgili en önemli sorunlar “Pazarları Tanımak” üzerine kurgulanmalıdır. Pazarları tanımanın yolu ise birçok dinamikten geçmektedir. Sektörü tanımak, tüketiciyi tanımak, rekabeti tanımak, devletin müdahalelerini bilmek, Pazar dinamiklerinden haberdar olmak, vb.

Bölgelerin her birinde tüketici alışkanlıkları, kültürler, gelenekler farklı olduğundan her biriyle iş yapmak farklı stratejiler gerektirir. Ancak bu bölgelerle iş yapmanın özelliklerini deneyerek öğrenmek ciddi zaman ve para kaybına neden olabilir.

Trade Event Organisation Türkiye olarak bu alternatif pazarlarla ilgili size özel sektörel, bölgesel ya da ülke bazında eğitim vermekten mutluluk duyacağız.